Herb Cesarski

Oficjalna Strona Cesarza Leblandii Marcusa Lebenciusza. Official webpage of HIM Marcus Lebenciusz Augustus Wspanialy.

 

Proporzec Reprezentacyjny Jego Cesarskiej Mości Marcusa Lebenciusza Augustusa Wspaniałego. Hasło ma proporcu oznacza: "Ojczyznę kochamy nie dlatego, że jest wielka, ale dlatego, że nasza"

Jego Wysokość Cesarz Imperator Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały, Głowa Cesarstwa Leblandii, Książę Valdenii, Arasyi, Damhallagh, Fardii, Gargii, Kartacji, Ryndrangh, Przewodniczący Paktu Leblandzkiego, Przewodniczący Rady Cesarstwa Leblandii, Cenzor, Naczelny Wódz Armii, Minister Spraw Zagranicznych, etc. 

    Władze Cesarstwa Leblandii

    Wykaz Ministerstw Cesarstwa Leblandii

 

 

 

 

 

Wybrane Przemówienia:
Ważniejsze Noty dyplomatyczne:
  Sprawy urzędowe:
Kontakt:

Witam na Oficjalnej Stronie Cesarza Leblandii

Bardzo się cieszę, iż odwiedziliście Państwo nasze strony. Jako Cesarz Leblandii staram się zawsze być blisko Narodu, aby żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi, aby żadna troska nie trwała długo, aby każdy obywatel Leblandii wiedział, iż zawsze, w każdym momencie, ma się do kogo zwrócić, do osoby, na której pomoc zawsze może liczyć. Ta dewiza przyświecała mi podczas budowy potęgi Cesarstwa Leblandii, przyświeca mi i dalej, teraz kiedy Leblandia staje się z wolna najpotężniejszym polskojęzycznym państwem wirtualnym, posiadającym wspaniałych obywateli i siłę, jakiej wiele narodów może jej tylko pozazdrościć. Dlatego z optymizmem patrzę na świat i dalszą przyszłość i Leblandii i całego Paktu Leblandzkiego.

Marcus Lebenciusz

LebenCity

Oficjalna pieczęć Cesarza Leblandii.

 

 

Ogłoszenia:

18 lutego 2018 r. - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały odwiedzi Baronię Zarakata, gdzie weźmie udział w Konferencji pt.: Państwo wirtualne a dorosłość - hobby, odskocznia czy realizacja ukrytych marzeń?

23-27 października 2017 r. - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały udał się z wizytą do Sułtanatu Al-Farun. Podczas wizyty omówione zostały bieżące wydarzenia polityczne oraz przedstawienie działalności Sułtanatu poprzez stronę, której adres został utajniony.

31 grudnia 2016 - 02 stycznia 2017 - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały odwiedza Tropikalną Prowincję Gargia i tam świętuje Nowy Rok 2017! Zapraszamy na spotkanie z JCW, które odbędzie się na Czacie Cesarstwa Leblandii dnia 02 stycznia 2016 r. (poniedziałek) w godzinach: 16:00 - 16:30

01-04 września 2016 r. - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały odwiedza Pustynną Prowincję Arasya. Zapraszamy na spotkanie z JCW, które odbędzie się na Czacie Cesarstwa Leblandii dnia 03 września 2016 r. w godzinach: 19:00 - 20:00.

14-17 lutego 2016  - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały odwiedził Tropikalną Prowincję Gargia. JCW wziął udział w uroczystej kolacji podczas święta "Walentynki w Gargii"!

06-08 listopada 2015 r. - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały odwiedza Lodową Prowincję Ryndrangh. Wizyta prywatna, połączona z pobytem na lodowcu.

16-18 października 2015 r. - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały odwiedza Lodową Prowincję Ryndrangh. Zapraszamy na spotkanie z JCW, które odbędzie się na Czacie Cesarstwa Leblandii dnia 17 października 2015 r. (sobota) w godzinach: 20:45 - 21:30.

06-12 kwietnia 2015 r. - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały odwiedza Lodową Prowincję Ryndrangh. Zapraszamy na spotkanie z JCW, które odbędzie się na Czacie Cesarstwa Leblandii dnia 08 kwietnia 2015 r. (środa) w godzinach: 21:30 - 22:30.

20-29 marca 2015 - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały udał się z wizytą do Sułtanatu Al-Farun.

01 stycznia 2015 r. - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały odwiedza Tropikalną Prowincję Gargia i tam świętuje Nowy Rok 2015! Zapraszamy na spotkanie z JCW, które odbędzie się na Czacie Cesarstwa Leblandii dnia 01 stycznia 2015 r. (czwartek) w godzinach: 21:00 - 22:00.

04-10 sierpnia 2014 r. - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały odwiedza Tropikalną Prowincję Gargia Zapraszamy na spotkanie z JCW, które odbędzie się na Czacie Cesarstwa Leblandii dnia 06 sierpnia 2014 r. (środa) w godzinach: 20:00 - 21:30.

19-22 czerwca 2014 r. - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały odwiedza Stepową Prowincję Fardia. Zapraszamy na spotkanie z JCW, które odbędzie się na Czacie Cesarstwa Leblandii dnia 21 czerwca 2014 r. (sobota) w godzinach: 16:00 - 18:00.

21-23 marca 2014 r. - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały odwiedza Pustynną Prowincję Arasya. Zapraszamy na spotkanie z JCW, które odbędzie się na Czacie Cesarstwa Leblandii dnia 22 marca 2014 r. (sobota) w godzinach: 16:00 - 18:00.

 


 

Ważniejsze odezwy i przemówienia:

 -->  Przemówienie wygłoszone przez JCW Marcusa Lebenciusza Augustusa Wspaniałego podczas Siódmej Konferencji Paktu Leblandzkiego w Sułtnacie Al-Farun: 17.04.2009 r.

--> Przemówienie wygłoszone przez JCW Marcusa Lebenciusza Augustusa Wspaniałego podczas Dziesiątej Konferencji Paktu Leblandzkiego w Sułtanacie Al-Farun: 24.02.2011 r.

--> Nota do Sułtanatu Al-Rajn


23 grudnia 2014 r. JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały przyjął w Pałacu Cesarskim przedstawicieli Narodu Cesarstwa Leblandii oraz złożył wszystkim Życzenia Świąteczne!

źródło: kartki.onet.pl


 
 
ODEZWA CESARSKA
LebenCity, 31 maja 2013

 

Obywatelki i Obywatele Cesarstwa Leblandii!

Niestety, ale w dalszym ciągu aktualne są słowa, które wypowiedziałem ponad dwa lata temu... Słowa te były także i w pewnym sensie prorocze... Zryw narodowy, który wstrząsnął wieloma krajami północnej Afryki, nie przyniósł wydaj się oczekiwanych efektów. Faktem jest, iż obalono legalnie istniejące władze, nie przyniosło to jednakowoż oczekiwanych reform, ludzie zaś, którzy brali udział w wielotysięcznych demonstracjach poczuli się teraz oszukani...

Ktoś może zadać teraz ważne pytanie. Co ma to wspólnego z wirtualnymi państwami i przede wszystkim z Cesarstwem Leblandii?

Otóż ma i to nawet całkiem sporo!

Na przestrzeni ponad 12 lat istnienia Cesarstwa Leblandii czy innych, równie zaawansowanych wiekowo mikronacji pojawiają się czasem głosy wzywające do wielkich reform, zmiany sposobu sprawowania władzy czy wręcz zmiany systemu politycznego państwa. Głosy te często nacechowane są emocjami, lecz nie niosą nigdy ze sobą żadnego przesłania, nie przekazują propozycji tych żądanych reform, nie wskazują, w jaki sposób należy takie reformy przeprowadzić, nie proponują nawet nowych wersji dekretów, rozporządzeń, czy koniecznych w takim przypadku zmian w Konstytucji... Jedyne żądania, które są dość wyraźnie artykułowane dotyczą konieczności takich reform, ale nic poza tym...

W ostatnich kilku latach zarówno ja, jak i Konsul Cesarstwa Leblandii, otrzymujemy od czasu do czasu wiadomości e-mail... Każda taka wiadomość jest staje się przedmiotem naszej analizy, będącej swego rodzaju refleksją zarówno dla mnie, jak i członków Rady. Dziękuję za wszystkie uwagi, proszę jednakowoż, aby uwagi te nie były suchymi żądaniami, ale zawierały także i propozycje reform, poparte załączonymi projektami nowych wersji dekretów, rozporządzeń, wraz z nakreśloną wizją przyszłego rozwoju Cesarstwa Leblandii.

Każdy e-mail jest dla nas ważny! 

Ave Leblandia!

Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały

Cesarz

Cesarstwo Leblandii


 

 

ODEZWA CESARSKA
LebenCity, 12 marca 2011

 

Obywatelki i Obywatele Cesarstwa Leblandii!

W dzisiejszym Orędziu pragnę odnieść się do wydarzeń, które kilka tygodni temu wstrząsnęły całym światem. Wydarzeń, których początek szukać należy w Tunezji. Wydarzeń, które jak wielka powódź zaczęły rozlewać się po całym świecie, powoli ogarniając Egipt, Algierię, Libię czy Syrię…

Zebrani na Dziesiątej Konferencji Paktu Leblandzkiego w Sułtanacie Al-Farun przedstawiciele państw Paktu rozważali, czy wydarzenia obecne i niepokoje społeczne, inspirowane wydarzeniami w Tunezji dotrzeć mogą do innych krajów, zagrażając w tym i naszym państwom.

Powtórzę to, co i tam powiedziałem. Wierzę, że budowane przez lata ustroje naszych ojczyzn są odporne na tego typu wydarzenia. Wierzę również, iż i sami obywatele doceniają spokój i dobrobyt, wynikający z obecnego systemu władzy, jednakowoż wspomniane wydarzenia nie pozwalają nam przejść obojętnie wobec  tego, co dzieje się na kontynencie afrykańskim, zmuszając nas do zrobienia wszystkiego co niezbędne, aby powtórka z Tunezji nie zagościła w państwach Paktu.

Zryw narodowy w Tunezji przynosi pierwsze bolesna żniwa… Bolesne, gdyż zaczyna cierpieć sam Naród, nie mając dziś szansy, aby żyć choć na stopie zbliżonej do tej, na której żył dotychczas. W dziennikach telewizyjnych zobaczyć można dziesiątki statków, na których uchodźcy uciekają z tego kraju do pobliskich Włoch. Zobaczyć można młodego człowieka, który mówi, że pracował w hotelu, ale hotele zostały zamknięte. „Nie ma już turystów w Tunezji”, dodaje ze smutkiem w oczach.

Czy o to chodziło Narodowi Tunezji?

Obywatelki i Obywatele Leblandii!

Na chwilę obecną, z posiadanych przeze mnie informacji nie wynika, iż w którymkolwiek z państw Paktu Leblandzkiego mają miejsce jakieś niepokoje społeczne bądź nawet ich ryzyko. Co więcej, siły zbrojne i Obywatele wykazują zdecydowane postawy patriotyczne, wyrażając w gorący sposób poparcie dla obecnych władz, co miało miejsce m.in. podczas mojej ostatniej wizyty w Al-Farun.

Dziękuję Wam za to!

Ave Leblandia!

Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały

Cesarz

Cesarstwo Leblandii


 
ODEZWA CESARSKA
LebenCity, 14 lipca 2009

Obywatelki i Obywatele Wielkiego Cesarstwa Leblandii!

Miesiąc lipiec nie jest może tradycyjnym miesiącem na Cesarskie Orędzie, nie mniej jednak dzień dzisiejszy natchnął mnie, aby właśnie skierować tych słów kilka do całego Narodu!

Wielu z Państwa zapyta zapewne, cóż takiego się wydarzyło, iż Cesarz pojawia się na ekranach ich telewizorów, komputerów, czy na pierwszych stronach gazet... Czyżby coś niepokojącego wydarzyło się w polityce międzynarodowej? A może wewnętrznej?

Śpieszę od razu, aby wszystkich uspokoić! Zarówno w Cesarstwie Leblandii, jak i na świecie nie nastąpiły jakieś przełomowe zmiany...

Cóż więc się stało? Nic! Otóż właśnie dokładnie to! NIC!

Od kilku dni jestem na krótkim urlopie... Wyjechałem z dala od zgiełku LebenCity, wyjechałem z dala od hałasu leblandzkich miast czy miasteczek... Znalazłem się na tak dziewiczym terenie, iż nie widuję nawet leblandzkich myśliwców, które codziennie patrolują niebo nad Cesarstwem, a do których widoku przywykł już chyba każdy mieszkaniec naszego państwa...

Z oczywistych względów nie zdradzę, gdzie spędzam tenże urlop... Zazwyczaj urlop mój jest pod znakiem dalszych podróży, w każdym prawie jednak przypadku, gdy pragnę odpocząć tylko kilka dni, przybywam tutaj... Wielu z Państwa przyjdzie zapewne na myśl jakiś ustronny ekskluzywny hotelik, umiejscowiony gdzieś na jednej z tysięcy rajskich wysp, rozsianych na Pacyfiku... Obraz ten nie odbiega w sposób rażący od prawdy, jest tu wszystko to, co można określić jako "rajska wyspa", choć nie mieszkam z pewnością w hotelu...

Dlaczego piszę te słowa? Na pewno nie w celu poinformowania Państwa, iż zrobiłem sobie właśnie kilkudniową przerwę w pracy... Przerwa ta skłoniła mnie jednak do refleksji nad dalszymi losami naszego Cesarstwa, nad jego chwalebną przeszłością i rysującą się przyszłością...

Troska ma jest tym większa, gdy widzę, iż większość Obywateli popadła w swego rodzaju zobojętnienie. Brakuje aktywności w wyborach prowincjonalnych, brakuje chętnych do pomocy w budowaniu stron internetowych państwa, od wielu miesięcy nikt nie zabiera głosu na liście dyskusyjnej... Tylko raz na kilka dni otrzymuję e-maile, co w 2003 czy 2004 roku byłoby nie do pomyślenia... W tych latach świetności zdarzało się, iż dziennie otrzymywałem po kilkadziesiąt e-maili. Wiele z nich stanowiły prośby o nadanie Obywatelstwa Cesarstwa Leblandii. Oprócz stałej, aktywnej grupy osób, która niezmiennie dba o rozwój stron Cesarstwa, tworzy nowe trendy rozwoju naszego państwa, reprezentuje Cesarstwo za granicą, większość obywateli ogranicza się do biernego uczestnictwa w życiu państwa...

Co się więc zmieniło? Czyby wynikało to z faktu, iż życie w Cesarstwie jest za łatwe? A przez to za nudne i ogólnie szare?

Mieszkając w Leblandii większość z Państwa nie zadaje sobie trudu, aby wypełniać swoje obowiązki względem państwa... Dlaczego? Bo tak naprawdę takich obowiązków właściwie po prostu nie ma! Każdy nowy obywatel już na wstępie korzysta z dobrodziejstw Programu Antares i otrzymuje własny dom. Każdemu zapewniona jest bezpłatna nauka, stopa bezrobocia jest na najniższym możliwym poziomie, a wiele stanowisk państwowych wciąż jest do wzięcia... Jeżeli dodać do tego, iż każdy z obywateli może korzystać z bezpłatnego pobytu w ośrodku wypoczynkowym w Baronii Zarakata, a benzyna jest o ponad połowę tańsza niż w innych krajach (efekt podpisanego porozumienia z sułtanatem Al.-Farun), jawić się może iście bajkowa wizja państwa... Może właśnie dlatego większość obywateli nie potrzebuje jakiegoś innego spełnienia? Nie potrzebuje ubiegać się o zaszczyty państwowe, o medale, o urzędy. Wystarcza im po prostu... bycie Leblandczykami... Może właśnie dlatego lista dyskusyjna milczy?

Pozostawiam Państwa z moimi przemyśleniami... Mam nadzieję, iż wkrótce do grypy naprawdę aktywnych Leblandczyków dołączą nowe osoby! Zapraszam gorąco!

Pozdrawiam serdecznie!

Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały

Cesarz

Cesarstwo Leblandii

 


 
 
ODEZWA CESARSKA Z OKAZJI NOWEGO ROKU 2009
LebenCity, 1 stycznia 2009

 

Szczęśliwego Nowego Roku!

Witam wszystkich Państwa serdecznie na Wielkim Świętowaniu w Gargii. Witam również tych z Państwa, którzy łączą się z nami za  pośrednictwem telewizji, radia bądź łącz internetowych.

Obywatele! Dzień dzisiejszy różni się z pewnością od innych dni w roku. Dziś, w Nowy Rok, spoglądamy bowiem nie tylko w  najbliższą przyszłość, ale także w przeszłość i spoglądamy również w przyszłość tą znacznie odleglejszą... Analizujemy, co nam  przyniósł stary rok, zastanawiamy się, co nam przyniesie ten nowy...

Ja również, jak co roku, spoglądam w przeszłość. Jak dziś widzę rok 2001, kiedy to powstawały podwaliny naszego  państwa. Widzę pierwszych obywateli, którzy zaufali Cesarstwu i zdecydowali się, aby właśnie tu była ich Ojczyzna!  Dziękuję Wam wszystkim, że przez te 7 lat przybywaliście do Leblandii. Widzę rok 2002, 2003 i 2004, lata największego  rozwoju naszego Cesarstwa, lata powstania Paktu Leblandzkiego, który z sojuszu dwóch państw stał się  najpotężniejszym paktem obronnym w całym wirtualnym świecie, Paktem gwarantującym stabilność i bezpieczeństwo nie  tylko członkom Paktu, ale i innym państwom w naszym regionie... Widzę wreszcie i rok 2008, rok w którym nasze  Cesarstwo jest liczącym się członkiem społeczności międzynarodowej, członkiem uznawanym przez inne państwa  wirtualne, członkiem Paktu Leblandzkiego, który mimo drobnych zawirowań historii wciąż istnieje i stoi na straży  porządku i bezpieczeństwa...

Cesarstwo Leblandii. nie musi dziś walczyć o swoją pozycję! Ono już tą pozycję osiągnęło. I jak każdy, kto  wyznaczył nowy trend, jest krytykowane... Boli jednak, iż krytyka ta pochodzi wyłącznie z ust państw  polskojęzycznych! Żadne bowiem ze starych anglojęzycznych państw wirtualnych, ani z tych nowych, z którymi stosunki  dyplomatyczne wciąż nawiązujemy, nie ma Leblandii nic do zarzucenia... Niestety niektóre państwa  polskojęzyczne posunęły się w 2008 roku nawet do tego, iż przestały uważać Leblandię za państwo! Spuśćmy jednakowoż na to zasłonę milczenia. Cieszmy się kolejnym nowym rokiem, który znów witamy na Zamku Cesarskim w ponoć  nieistniejącym państwie, członku ponoć nieistniejącego Paktu...

Szczęśliwego Nowego roku 2009!

Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały

Cesarz

Cesarstwo Leblandii

 


ODEZWA CESARSKA
LebenCity, 26 marca 2008 

   Narodzie Leblandii!

   Kolejny rok istnienia Cesarstwa Leblandii przywodzi na myśl nieustające pytania odnośnie drogi, jaką podążać będzie nasze państwo. Od siedmiu lat trwamy niezmiennie na straży zasad, które przyjęliśmy na początku kształtowania się naszej państwowości, zasad, które w pełni wywodzą się z Doktryny Micronation, określającej powinny kierunek rozwoju prawdziwej mikronacji. Kierunek ten przyjęły najstarsze i najbardziej znane wirtualne państwa świata - Molossia, Corvinia, TorHavn, Reunion - państwa, istniejące często już ponad 30 lat, również - tak jak i Leblandia - trwające mimo wielu zmian i zawirowań historii.

   Prawdą jest jednak, że coraz więcej nowych państw kieruje się ku innej wizji wirtualnej państwowości - wizji opartej na elementach podporządkowania rozwoju państwa wirtualnej gospodarce, a tym samym na wprowadzeniu i do samego państwa elementów rpg.

   Cesarstwo Leblandii opowiada się jednak za dalszym trwaniem w Doktrynie Micronation. Powodów jest wiele, jednak najważniejszym wydaje się ten, iż większość polskojęzycznych państw wirtualnych, które ową Doktrynę odrzuciła, przestała już istnieć, zaś te, które ściśle przestrzegają przyjętych u swojego powstania zasad, trwają niezmiennie. Tak jak trwa Cesarstwo Leblandii, trwają też Sułtanat Al-Farun (od 21 września 2001 roku), Baronia Zarakata (od 24.12.2001 roku), Republika Brunlandu (od 31 lipca 2002 roku)!

   Drodzy Rodacy!

   Zdaję sobie sprawę, iż wielu z Was inaczej spogląda dziś na wirtualną państwowość niż może kilka lat temu... Ja również często rozważam możliwe reformy naszego Cesarstwa. Wiem jednak, że tego typu kroku przynieść mogą więcej chaosu niż realnych korzyści... 

   Cesarstwo Leblandii dalej trwać będzie na stanowisku. Dalej będzie liderem Paktu Leblandzkiego, który - mimo upływu lat /a czas w wirtualnym świecie biegnie wielokrotnie szybciej niż w świecie realnym (wystarczy spojrzeć, jak szybko pojawiają się i upadają wirtualne państwa)/, Pakt ten dalej stanowić będzie istotny element polskiej wirtualnej państwowości, będąc jednocześnie pierwszym tego typu militarnym Paktem w świecie mikronacji!

   Kończąc, życzę Państwo wszystkiego najlepszego, zachęcając jednocześnie do aktywnego udziału w rozwoju Cesarstwa Leblandii.

 

Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały

Cesarz

Cesarstwo Leblandii

 

 


Do Obywateli...
LebenCity, 27 sierpnia 2007 

 

Od: Cesarz Marcus Lebenciusz
Cesarstwo Leblandii


Witajcie Waszmościowie!

Powoli zbliżają się ku końcowi miesiące urlopowe i zbliża się kolejny rok szkolny... Za kilka dni rozpocznie się wrzesień, miesiąc w którym wielu z Was podjąć będzie musiało decyzję, jak potoczy się Wasze dalsze życie... Nie będzie to decyzja łatwa, ale z pewnością zaważy na Waszej przyszłości!

Również i ja, jako Cesarz Leblandii przygotowuję się do roku szkolnego, który z dniem 1 października 2007 r. rozpocznie się w Cesarstwie. Już teraz wizytuję szkoły podstawowe i wyższe, z Akademią Wojskową Cesarstwa Leblandii i Uniwersytetem Leblandzkim włącznie!

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, a szczególnie oczekuję na zgłoszenia tych osób, które stanowić będą przyszłą kadrę dydaktyczną w/w placówek.


Z poważaniem

Cesarz Emperor Marcus Lebenciusz
Cesarstwo Leblandii - Empire of Leblandia
http://leblandia.republika.pl

 


Do Obywateli...
LebenCity, 11 maja 2007 

 

Od: Cesarz Marcus Lebenciusz
Cesarstwo Leblandii


Cesarstwo Leblandii informuje, iz w zwiazku z wydarzeniami w Al-Farun podnieslismy stan Gotowosci Obronnej Wojsk Paktu Leblandzkiego do DEFCON 2. Rozwazamy rowniez podjecie innych dzialan, ale stosowny komunikat zostanie wydany w najblizszej przyszlosci.

Oswiadczenie wladz Sultanatu znajduje sie na stronie:
http://alfarun.w.interia.pl 

Jest to glowny adres strony Sultanatu i tylko on moze byc w chwili obecnej uznany za wiarygodny.


Z powazaniem

Cesarz Emperor Marcus Lebenciusz
Cesarstwo Leblandii - Empire of Leblandia
http://leblandia.republika.pl

 


Do Obywateli...
LebenCity, 31 grudnia 2006 Szanowni Państwo,

Rok 2006 dobiegł do końca... Za kilka chwil rozpocznie się Nowy, 2007 rok... Nie będzie to niewątpliwie rok jakiegoś przełomu... Rokiem takim był rok 2001, kiedy to przypadał okres największego rozwoju naszego Cesarstwa i Jego ekspansji... Wówczas to Leblandia, z nikomu początkowo nieznanej mikronacji, stała się światową potęgą, jednym z najszybciej rozwijających się polskich państw wirtualnych, założycielem i przywódcą Paktu Leblandzkiego, a wkrótce i najpotężniejszą polska mikronacją!

Dziś nasza pozycja jest ugruntowana, zaś podstawy państwowości stabilne i silne... Zdajemy sobie sprawę, iż nasz rozwój jest w chwili obecnej minimalny, ale jako wirtualne mocarstwo nie musimy na każdym kroku rywalizować z innymi państwami i kurczowo zabiegać o nowych obywateli. 

W chwili obecnej populacja Cesarstwa Leblandii przekracza już 1150 obywateli. To wynik, którym mogą pochwalić się tylko największe światowe potęgi! To wynik, który już zapisał się na kartach polskich mikronacji, podobnie jak zapisała już się tam i Leblandia.

Szanowni Państwo,

życzę Wam, mieszkańcom naszego Cesarstwa wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku! Zapraszam wszystkich do Pałacu Cesarskiego! Świętujmy kolejny, szósty już rok, istnienia Cesarstwa Leblandii!

 

Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały

Cesarz

Cesarstwo Leblandii

 

 


 

Do Obywateli...
 
LebenCity, 24 lipca 2006 Szanowni Państwo.

Właśnie powróciłem z dość długiego urlopu...

Dawno już nie zabierałem publicznie głosu... Nie znaczy to jednakowoż, iż nie czuwam nad Cesarstwem...

Czuwam...

Brak wolnego czasu spowodował jednak, iż moja publiczna działalność, jako Cesarza Leblandii musiała zostać poważnie ograniczona... Mimo jednak, iż nie udzielam się publicznie, nie znaczy to jednak, że nie prowadzę polityki zagranicznej Cesarstwa i że nie pojawiam się na oficjalnych i nieoficjalnych spotkaniach... Wręcz przeciwnie... Podczas pierwszej połowy 2006 r. odbyłem 16 roboczych spotkań z głowami państw wirtualnych z całego świata. Spotkanie te zaowocowały uznaniem przez Cesarstwo Leblandii kolejnych państw wirtualnych oraz zacieśnieniem współpracy z uznawanymi już państwami.

Dnia 25 lutego 2006 r. podpisałem Traktat Energetyczny pomiędzy Sułtanatem Al-Farun a Cesarstwem Leblandii, który zagwarantował Cesarstwu pełne bezpieczeństwo energetyczne...

Na drugą połowę 2006 r. zaplanowanych mam kilkanaście kolejnych spotkań, w tym podróż obejmującą wszystkie państwa Paktu Leblandzkiego.

 

Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały

Cesarz

Cesarstwo Leblandii

 

 


Do Obywateli...
 
LebenCity, 25 lutego 2006Szanowni Państwo.

Dnia dzisiejszego podpisałem Traktat Energetyczny pomiędzy Sułtanatem Al-Farun a Cesarstwem Leblandii. Traktat ten zapewni Cesarstwu na długie lata bezpieczeństwo energetyczne, które we współczesnym świecie decyduje tak samo o suwerenności państwa, jak silna armia i sprawny aparat państwowy... 

Pełny tekst Traktatu znajduje się pod adresem: 

http://leblandia.republika.pl/traktaty/traktat_energetyczny.htm

Polecam tez stronę Konsorcjum Ropy Naftowej Sułtanatu Al-Farun:

http://www.alfarun.w.interia.pl/krnsa.htm 

Na zakończenie pragnę również kategorycznie uciąć wszelkie spekulacje, które pojawiły się swego czasu w Internecie, iż Cesarstwo Leblandii ma zamiar przestać istnieć... Oświadczam, iż Cesarstwo takiego zamiaru nie ma... I raczej mieć nie będzie. Tym samym temat ten uważam za zamknięty.

 

Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały

Cesarz

Cesarstwo Leblandii


 

Do Obywateli...
 
LebenCity, 24 sierpnia 2005Szanowni Państwo.

Dnia dzisiejszego podpisałem Dekret o powołaniu Zgromadzenia Prowincjonalnego Prowincji Valdenia. Dekret ten wprowadzi zmiany, które mogą zupełnie zmienić politykę wewnętrzną Cesarstwa Leblandii. Wprowadza on bowiem szereg zmian, z których najbardziej doniosłymi będzie zezwolenie Obywatelom na tworzenie i udział w partiach politycznych, koalicjach urzędowych, inicjatywie ustawodawczej, interpelacyjnej i opiniotwórczej.

Od dnia 9 września 2005 r. każdy Obywatel Cesarstwa Leblandii będzie mógł kandydować do Zgromadzenia, będzie też mógł wybierać w wolnych, równych i jawnych wyborach Przedstawicieli Władzy.... Będzie wreszcie mógł, o czym wspomniałem na początku, założyć własną partię polityczną i należeć do innych partii.

Pełny tekst Dekretu znajduje się pod adresem: 

http://leblandia.republika.pl/dekret_zgromadzenie.htm  


 

Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały

Cesarz

Cesarstwo Leblandii

 


Nota JW Cesarza Leblandii do JKW Artura I Piotra, Króla Dreamlandu.

LebenCity, 7 sierpnia 2005

 

 

Od: Cesarz Marcus Lebenciusz
Cesarstwo Leblandii

Do: JKW Artur I Piotr, Królestwo Dreamlandu
Obywatele Królestwa Dreamlandu


Wasza Królewska Mość,

Serdecznie dziękuję za zaszczyt, jakim jest dla mnie zaproszenie na świętowanie siódmej rocznicy istnienia Królestwa Dreamlandu. Pragnę złożyć najserdeczniejsze wyrazy sympatii, zarówno Waszej Wysokości, jak i wszystkim Obywatelom Królestwa.

Siedem lat w życiu państwa wirtualnego to naprawdę wspaniałe osiągnięcie... Osiągnięcie tym bardziej warte podkreślenie, iż większość państw wirtualnych nie istnieje dłużej niż 1 rok... Ale zdecydowanie bardziej godnym podkreślenia jest nie sam fakt istnienia danego państwa, ale to, iż dane państwo żyje i rozwija się... Tak właśnie jest w przypadku Królestwa Dreamlandu...

Składając najserdeczniejsze życzenia żywię nadzieję, iż stosunki pomiędzy polskojęzycznymi państwami wirtualnymi rozwijać się będą w duchu wzajemnego poszanowania, współpracy i szczerości.

Dziękując za zaproszenie wyrażam żal, iż nie było mi dane uczestniczyć w tym wspaniałym Święcie... Niestety, ale w dniach 18 lipca 2005 r. - 7 sierpnia 2005 r. przebywałem na urlopie poza granicami Kraju... 

Z Cesarskim Powinszowaniem


Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały

Cesarz

Cesarstwo Leblandii 

Nota Noworoczna Cesarza Leblandii do Obywateli Cesarstwa.

LebenCity, 25 grudnia 2004

 

 

Od: Cesarz Marcus Lebenciusz

Cesarstwo Leblandii

Do: Obywatele Cesarstwa Leblandii

 

    Szanowni Państwo

    Święta Bożego Narodzenia i kończący się Stary Rok skłaniają często do refleksji... Ja także postanowiłem przemyśleć kilka kwestii i zakończyć ten rok w pokoju i przyjaźni...

    Rok 2004 był rokiem bardzo ważnym dla rozwoju Cesarstwa Leblandii. Poczynione starania zaowocowały powstaniem wielu nowych kontaktów międzynarodowych, z których najważniejsze stały się kontakty zakończone rozszerzeniem Paktu Leblandzkiego.

    Z Paktem Leblandzkim stowarzyszonych jest aktualnie jedenaście państw wirtualnych, czyniąc z Paktu liczącą się siłę międzynarodową i największy pakt obronny w całym wirtualnym świecie. To, co rozpoczęło się 23 listopada 2001 roku w LebenCity przynosi teraz owoce... Naówczas nikt wśród polskich państw wirtualnych nie wierzył, że sojusz Cesarstwa Leblandii i Sułtanatu Al-Farun, który przyjął nazwę Paktu Leblandzkiego będzie początkiem mocarstwowej pozycji Cesarstwa Leblandii, które od tej ważnej daty zaczęło powoli, acz systematycznie, wpływać na tok polityki międzynarodowej polskich państw wirtualnych...  

    Już w rok po powstaniu Paktu Leblandzkiego największy tygodni wydawany na terenie Polski - "Wprost" pisał o Cesarstwie Leblandii, że jest "największym krajem w polskiej sieci", wspominając także, iż "Sułtanat Al-Farun przyłączył się do cesarstwa Leblandii powołując do życia pakt leblandzki" ("Wprost" 16 czerwca 2002 - str. 60-61). Wkrótce o Cesarstwie Leblandii donosić zaczęło inne realne gazety, radio, telewizja...

    Dziś Cesarstwa Leblandii jest państwem silnym, stabilnym i bezpiecznym... Zawarte przez nas sojusze i przyjaźnie międzynarodowe, nasze przywiązanie do tradycji i ścisłe przestrzeganie Doktryny micronation daje wszystkim Obywatelem Cesarstwa pewność, że żyjąc w naszym państwie mogą spokojnie patrzyć w przyszłość. 

    Cesarstwa Leblandii nie ugnie się pod presją zmian, które (wprowadzane przez niektóre polskie państwa wirtualne) powodują odejście od głównych zasad Doktryny, a które to zmiany wpływają na całą istotę takiego wirtualnego państwa, zmieniając je w skrzyżowanie państwa z grą RPG. Podpisany 11 marca 2004 roku Traktat Brunlandzki (którego treść załączam) jasno określił, jak powinno rozwijać się państwo wirtualne. Zgdonie z art. 2 przedmiotowego Traktatu: "Mikronacją nazwać można tylko takie państwo wirtualne, które opiera się praktycznie tylko na statycznych stronach HTML,  którego głównym celem jest stworzenie organizmu działającego jak rzeczywiste państwo, szczególnie poprzez budowę własnego systemu prawnego, własnej kultury, tożsamości narodowej i aktywności na arenie międzynarodowej, nie zaś budowie symulacji ekonomicznej, zbliżonej swą istotą bardziej do gry RPG i nie mającej nic wspólnego z wirtualną państwowością, kształtującą się od wielu lat ma świecie".

    Cesarstwa Leblandii od samego początku realizuje te wytyczne, współpracując z największymi państwami wirtualnymi z USA, Wielkiej Brytanii i Kanady... Do dnia dzisiejszego nawiązaliśmy kontakt dyplomatyczny z prawie setką wirtualnych państwa, część z nich uznaliśmy (recognition), co zaowocowało podpisaniem Traktatów i pełniejszą współpracą dyplomatyczną. Lista takich państw jest długa i ciągle rozbudowywana... Najświeższe dane znajdują się zawsze na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych Cesarstwa Leblandii: http://leblandia.republika.pl/msz.htm

    Korzystając z okazji proszę Wszystkich Państwa o pewną pomoc, mianowicie o odpowiedź na pytanie, co nie podoba się Państwu w Leblandii, co cenicie, co chcielibyście zmienić... Nie będę komentował tych wypowiedzi, ale wysłucham z pokorą, gdyż konstruktywna krytyka może tylko budować, nigdy niszczyć... Czasem bowiem trudno zauważyć własne błędy i pomoc bliźnich może okazać się nieodzowna. Proszę więc o tą krytykę i zapewniam, że nie zostanie ona źle odebrana... Adres Konsulatu Cesarstwa Leblandii: martazl@poczta.onet.pl

    Życząc wszystkim Obywatelom Cesarstwa Leblandii Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku, żywię nadzieję, że od Nowego Roku zarówno Cesarstwo Leblandii, jak i pozostałe państwa wirtualne rozpoczną kolejny etap współpracy, który umocni nasz wszystkich.

 

    Z poważaniem

Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały

Cesarz

Cesarstwo Leblandii

załącznik: Traktat Brunlandzki


 

 
Do Obywateli...
 
LebenCity, 17 lipca 2004Szanowni Panstwo,

niniejszym informuje, iz udaje sie wkrotce na urlop (w swiecie realnym)... Mam sporo zaleglych dni z poprzedniego roku, wiec prawdopodobnie wyjade gdzies daleko, a sprawami wirtualnymi zajme sie ponownie okolo polowy wrzesnia...

P.S. Jesli tylko bede mial taka mozliwosc, bede staral sie reagowac, jesli uznam, iz taka interwencja jest konieczna... Prosze jednak o wyrozumialosc, jesli nie bede odpisywal na e-maile...

Pozdrawiam

 

Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały

Cesarz

Cesarstwo Leblandii
 

W dniach 1-2 października 2003 roku JCW Cesarz Leblandii Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały złożył roboczą wizytę w Sułtanacie Al-Farun. Po spotkaniu się z Sułtanem Al-Farun obie strony wystosowały dokument następującej treści:

 
 
CENTRUM KONFERENCYJNE PAKTU LEBLANDZKIEGO
SULTANAT AL-FARUN

http://www.alfarun.w.interia.pl/konfer.htm

 
Od: Cesarz Marcus Lebenciusz
    Cesarstwo Leblandii

    Sultan Al-Farun
    Sultanat Al-Farun
 
Do: Polskojezyczne panstwa wirtualne
 
Szanowni Panstwo
 

Cesarstwo Leblandii i Sultanat Al-Farun z niepokojem obserwuja odchodzenie polskich panstw wirtualnych od podstawowych zasad wyznaczonych w doktrynie micronation. Zasady te, wprowadzone wiele lat temu, przez panstwa takie jak Republika Molossii, TorHavn, Corvinia, Empire of Tebeakesse mialy na celu stworzenie organzmow jak najbardziej zblizonych do rzeczywistych panstw. Wytyczne te byly konsekwentnie przestrzegane przez kolejne panstwa wirtualne jakie powstawaly naowczas na calym swiecie. Takze Cesarstwo Leblandii i Sultanat Al-Farun postanowily, iz beda realizowac zasady zgodne z doktryna micronation.

 
Powstawanie kolejnych polskojezycznych panstw wirtualnych spowodowalo, iz w ich slady poszly osoby, chcace upodobnic swoja strone internetowa do stron panstwa. Upodobnic... Osoby nie przywiazujace zadnej wagi do zasad przyjetych przez micronation, nie znajace tych zasad, nie znajace prawa miedzynarodowego publicznego (dyplomatycznego, konsularnego) a pragnace tylko i wylacznie zaistniec w wirtualnym swiecie jako Krol, Ksiaze czy Prezydent.
 
Zaczely powstawac jak grzyby po deszczu 'panstwopodobne twory", ktorych wladcy postawili sobie za cel wlasnie to "zaistnienie". Pojawienie sie takich osob na wirtualnej scenie spowodowalo to, iz miedzynarodowe listy dyskusyjne zaczely zamieniac sie w targowisko!
 
Cesarstwo Leblandii zaproponowalo przyjecie przez polskojezyczne panstwa wirtualne Konwencji Valdenskiej, ktora zaakceptowana przez wiekszosc znanych panstw wirtualnych stala sie krokiem milowym w rozwoju doktryny micronation w Polsce. Dzis, patrzac z perspektywy tych kilku miesiecy, mozna zauwazyc, iz dyskusje na listach miedzynarodowych zaczynaja zblizac sie do akceptowalnego poziomu.
 
Nie to jest jednak najwiekszym problemem. Problem ten lezy gdzie indziej. Problemem tym jest odejscie od podstawowej zasady micronation - realizmu budowy panstwa. Budujac panstwo wirtualne (micronation) nalezy za wszelka cene przestrzegac podstawowych zasad realizmu, zarowno w odniesieniu po mikro- jak i makroskali, z uwzglednieniem zaleznosci pomiedzy panstwami wirtualnymi jak i zaleznosci pomiedzy realnymi panstwmi i mocarstwami, dyktujacymi warunki w realnym swiecie.
 
Lamanie tej zasady widoczne jest szczegolnie w tworzeniu sil zbrojnych wirtualnych panstw.
 
Tworzac takie sily wziac nalezy pod uwage kilka elementow. Pierwszym sa mozliwosci finansowe nowopowstalego panstwa. Drugim sa mozliwosci "nabywcze". Aby w ogole probowac stworzyc wlasne wojsko, nalezy najpierw rozpatrzec, jakie mozliwosci tworzenia sil zbrojnych ma nowopowstale panstwo... Sa przeciez Dzienniki Statystyczne GUS, cos co sie bodajze zowie CIAFactBook, dane zamieszczane na stronach o wojskowosci... Wystarczy sprawdzic, jakim sprzetem dysponuja realne panstwa, ktore powstaly na przelomie ostatnich kilkunastu lat...
 
Oszczedzilo by to wszystkim takich paradoksow (calkowicie osmieszajacych tworce danego panstwa w.), jak np. posiadanie przez Scholandie lotniskowca czy przez Dreamland mysliwcow YF-22 (na dodatek w liczbie 18). Dlaczego paradoksow? Coz... Jakie realne panstwo istniejace powiedzmy 2 czy 3 lata (a nawet i 10 lat) jest w stanie kupic lotniskowiec czy YF-22? Pozostawiam bez komentarza fakt, iz Stany Zjednoczone Ameryki Polnocnej - producent ww sprzetu wojskowego - nie prowadzi jego sprzedazy (glownie ze wzgledu na tajnosc technologii).
 
Moglbym zrozumiec, gdyby Scholandia kupila kilka rosyjskich niszczycieli a Dreamland 20 Migow-29. Tenze sprzet znajduje sie w zasiegu cenowym nowopowstajacych panstw realnych, Rosja zas wyprzedaje takie uzbrojenie innym panstwom. Ale YF-22 czy lotniskowiec (i to bodajze klasy Nimitz sadzac po zdjeciu)?! Panowie, myslcie czasem troche...
 
W zwiazku z powyzszym Cesarstwo Leblandii zaproponuje wkrotce podpisanie Traktatu, ktorego celem bedzie dazenie do wyeliminowania takich smiesznosci ze stron w. panstw.
 
Oczywiscie nie optuje za usunieciem wszystkich "nierealnych" elementow ze stron panstw wirtualnych. Pewne elementy (jak np. fikcyjne parki narodowe, wyspy, miasta, wlasna tworczosc inzynieryjna) sa niezbedne w wirtualnych panstwach i nie moga byc zastapione czy usuniete. Wynika to li i tylko z koniecznosci wprowadzenia na stronach tychze panstw elementow przypisanych realnym panstwom, ktore nie moga byc w inny sposob przedstawione w wirtualnych panstwach.
 
Kolejnym naruszeniem zasady micronation jest wprowadzenia ekonomii pieniadza. Co wiecej - niektore panstwa wirtualne uwazaja, iz to wlasnie gospodarka (a nie rozwoj polityczny, kulturalny czy prawny) sa najwazniejszymi elementami ich panstwowosci. To takze odejscie od zasad micronation.
 
Najstarsze panstwa wirtualne nie wprowadzily i nie wprowadzaja systemow symulujacych gospodarke, uwazajac, iz jest to odejscie od zasad przewidzianych w doktrynie micronation.
 
Przyklady tych najstarszych panstw?
Molossia - data powstania: 1977 
Empire of Tebeakesse: data powstania - 25 Wrzesien 1981
Talossa - 1979...
 
Przyklady mozna mnozyc. Cesarstwo Leblandii rozwazy powolanie miedzynarodowego lobby na rzecz ograniczania roli wirtualnej gospodarki wsrod panstw wirtualnych jako calkowicie zbednej w ich rozwoju, potrzebnej zas li i tylko do uatrakcyjnienia takiego "tworu panstwopodobnego" jako pewnego rodzaju sieciowej gry RPG, czym tak naprawde wtedy sie staje.
 
Cesarstwo Leblandii optowac bedzie za wprowadzeniem w wirtualnych panstwach systemow gospodarczych, jesli zauwazy, iz wymienione wyzej "klasyczne" micronations wprowadzaja takie systemy u siebie, co wiazac sie niewatpliwie bedzie ze zmianami w doktrynie micronation. Zmian takich jednakowoz na razie nie ma i do tej pory nie bylo.
 
Prosimy wszystkich przedstawicieli polskojezycznych panstw wirtualnych o komentarz...
 

Z powazniem
 
Cesarz Marcus Lebenciusz
Cesarstwo Leblandii

Sultan Al-Farun
Sultanat Al-Farun
 
przez JCW Marcusa Lebenciusza Augustusa Wspanialego
 

Kontynuując swoją podróż, JCW Cesarz Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały udał się następnie, w dniu 5 października 2003 roku, do Republiki Brunlandu, gdzie spotkał się z Prezydentem Brunlandu - Brunonem I.

 


 
Do Obywateli...
 
LebenCity, 24 maja 2003
 


Szanowni Państwo

po głebszym zastanowieniu doszedłem do wniosku, iż w Leblandii przyda się umożliwienie obywatelom właczenia się w większym zakresie w rozwój państwa.

Do tej pory dla Cesarstwa Leblandii pracowały raczej pojedyncze osoby, samodzielnie tworząc własne podstrony lub zajmując się pewnym wycinkiem polityki państwa, np:
- Senator Anike - Kurier Cesarski, Ministerstwo Propagandy...
- Kpt. Entis - AWCL, LAK
- Kpt. Rommel - Koordynator Rozwoju Paktu L., strony Armii
- i wielu innych... 
wiecej http://leblandia.republika.pl/wladza.htm 


Rozwój naszego państwa wymusza jednak postawienie na współprace wielu osób. Cesarstwo Leblandii ma dzisiaj już ponad 650 obywateli. Stajemy się tym samym największym polskim państwem wirtualnym (potwierdza to tygodnik WPROST artykułem w nr 24/2002).

Dynamiczny rozwój powoduje konieczność powołania zespołów specjalistów, którzy działając wspólnie tworzyć będą jeszcze lepsze strony, jeszcze ciekawsze teksty... Z tego tez powodu powołałem do życia T-Teamy: Zespoły Twórców Cesarstwa Leblandii.

Pierwszym zespołem staje się powołany Zespół Tłumaczy Cesarstwa Leblandii - pierwszy T-Team, którego celem będzie stworzenie dużej, anglojęzycznej wersji naszej strony.
Szczegóły: http://groups.yahoo.com/group/t-team-group   

Kolejnym zespołem będzie zespół odpowiedzialny za rozwój literatury Leblandii. Na dzień dzisiejszy jedyna naszą twórczością są Dzienniki Damhallagh 
http://leblandia.republika.pl/dziennikidamhallagh.htm 

oraz poezja i proza zgromadzone w Mecenacie Literatury:

http://leblandia.republika.pl/mecenat.htm 

Zwracam się wiec teraz z apelem do wszystkich z Was.

JEŻELI UWAŻACIE, IZ MOŻECIE ZROBIĆ COS DLA LEBLANDII, NAPISAĆ TEKST, WIERSZ, LEGENDĘ, BAJKĘ, PRZETŁUMACZYĆ STRONĘ - NAPISZCIE E-MAIL!

Rozwój kultury jest szczególnie ważny dla życia mikronacji, gdyż obrazuje bezpośrednio, iż dany twór żyje, nie jest li i tylko strona internetowa imitującą stronę państwa, ale żyjącą mikronacją! Cesarstwo Leblandii już spełnia ten warunek - mamy własna sztukę, twórczość i literaturę. Jest tego jednak stanowczo za mało jak na największe polskie państwo wirtualne. Dlatego mój apel do Państwa jest jak najbardziej konieczny! Stwórzmy własna literaturę, własne legendy!!!

Tak, legendy! Każdy Leblandczyk dysponuje przecież wyobraźnią, która wespół z informacjami na stronie Cesarstwa Leblandii pomoże w stworzeniu Zbioru Legend Cesarstwa Leblandii. Zainteresowanych proszę o kontakt: kontakt: Cesarz Marcus Lebenciusz  

Pozdrawiam

 

Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały

Cesarz

Cesarstwo Leblandii

 


 

 

 
ODEZWA CESARSKA
 
LebenCity, 24 sierpnia 2002
 

 Witajcie Waszmościowie!

Bywało już różnie w wirtualnym świecie, jednak takowych dziwów jako teraz widzę, dawno oko ludzkie nie widziało. W jeden miesiąc cały, cztery mikronacyje (krajami wirtualnymi tu zwane) żywot swój rozpoczęły (i o Rzeczypospolitej ziemie jeno się tu rozchodzi!). Wybrałem się tedy jako Cesarz J-oMść szczęśliwie z Cesarzową Jej Mością na obserwacyję. Patrzę przeto i dziwuję srodze, gdyż wszystkie te mikronacyje wspólną politykę jakoby prowadzą, jakoby jedną ręką rządzone z odległej granicy. Azali jednakowoż i ta granica nie odległa się stała, gdyż wnet i się okazało, iż pewne regnum za tym stoi. Zażyłem tedy rozwagi i rzekę tedy k generałowi Druciowi i inszym członkom Rady - Radźcie Waszmościowie!
 
A powiedziano azaliż:
"ad Galli cantum non timet iste leo".

Czy więc Cesarstwo Leblandii ulęc się może? Być tak wszak się nie godzi! Ale i wici natenczas słać nie będziemy, odstąpiliśmy przeto od konfrontacyji.

Pozwolono sobie przeto zaraz in theatro publico w Baridas i wrażych krajach tryumf czynić z otrzymanej jakoby nad Cesarzem wiktorjej. Kiedy indukowano osoby na theatrum (listą dyskusyjną tam zwaną), we wszystkich wrażych krajach zeszło się ludzi kupa na owe spektakulum.

Leblandia jednakowoż wojen nie planowała. Ale we wrażych krajach już tam radzą, jako się podszańcować pod cesarskiem mury, czym rąbać, jak hackiersko i znienacka ferment czynić. Nadto rzekę! Imć Kozanecki (co się Ambasadorem WKRP na ziemiach naszych zowie), imć ów Agencyje Cesarską NABULem zwaną, a do obrony granic naszych sposobioną, wywłaszczyć ze służby żądał!!!

Ale w godzinie próby Naród Leblandzki murem za Cesarzem stanął, ankietę wypełniwszy i jednogłośnie (oprócz asana Kozaneckiego) zadecydował, iż NABUL funkcjej swej nie zaniecha! Więcej rzekę - wielka liczba Narodu (przez mędrców jako 90% zwana), sprawowaną władzę pochwaliła, znać więc, że niebieska nie inaczej każe ordynacja. Przeto zamiar zaraz uczyniłem, iż wewnętrzna i zewnętrzna Cesarstwa polityka zmienioną być nie może, a kolejne państwa do Paktu Leblandzkiego zaproszone zostną, jeśli tylko za godne je uznamy.

Aby jednak wraże kraje na Cesarskie Ziemie nie następowały, przeto NABUL wzmożone podejmie działania, co by wszelkie informacyje o nich i ich collaterales zgromadzić, nie dając im okazjej do resentymentu.

Z Cesarskim Powinszowaniem

 

Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały

Cesarz

Cesarstwo Leblandii

 


      Witam na mojej stronie. Kiedy w marcu 2001 roku podjąłem decyzję, aby przewodzić Cesarstwu Leblandii, postanowiłem sobie, że zrobię wszystko, aby właśnie to państwo stało się w krótkim czasie jednym z najbardziej rozwiniętych wirtualnych państw. I choć wiedziałem, że nie będzie to łatwe, jednak z przyjemnością podjąłem to wyzwanie. Teraz, po prawie pół roku istnienia Cesarstwa Leblandii mogę z całą pewnością powiedzieć, iż nie żałuję tej decyzji. Cieszy mnie, gdy widzę rozwój naszego Cesarstwa, szczęście starszych i młodszych, żyć naprawdę dostatnio i z poczuciem bezpieczeństwa. 

     W ciągu tego pół roku zrobiliśmy wielki krok naprzód. Zabezpieczyliśmy życie własnych obywateli, nawiązaliśmy kontakty z innymi państwami wirtualnymi, zarówno w Polsce jak i za granicą, podpisaliśmy pierwsze traktaty i porozumienia. Nie mamy wrogów - żyjemy wśród przyjaciół.

     Nawiązaliśmy współpracę z największymi wirtualnymi państwami, która wkrótce zaowocuje podpisanymi traktatami. Będę dążyć do tego, aby nasze Cesarstwo zajmowało należne mu miejsce na panteonie wirtualnych państw świata oraz organizacji międzynarodowych.

     W tym miejscu chciałbym także podziękować wszystkim tym, którzy postawili na rozwój Leblandii, których myśl i praca pozwoliła na zmianę oblicza naszej ojczyzny. Lecz trud to wielki, a robotników mało.

     Dlatego proszę każdego, zarówno obywatela naszego Cesarstwa, jak i tych cudzoziemców, którzy postanowili zamieszkać na naszym terytorium, o pomoc i pracę dla chwały Leblandii. Niech żyje Leblandia! Niech żyje Cesarstwo!   

Marcus Lebenciusz

LebenCity, 10 sierpnia 2001

kontakt: Cesarz Marcus Lebenciusz 

 


     Narodzie Leblandii!

     Wielkimi krokami zbliża się dzień, w którym rok temu objąłem władzę w Cesarstwie. I choć do dnia tego zostało jeszcze trochę czasu, a moja władza trwa nad terenem Leblandii niespełna 10 miesięcy, mniemam, iż okres moich rządów można zaliczyć do udanych.

     Obejmując tron Cesarstwa, zastałem państwo jako nic nie znaczące państewko, nikomu nie znane i zapomniane w otchłani Internetu. W ciągu tych 10 miesięcy Leblandia stała się liczącą się potęgą zarówno wśród państw polsko- jak i anglojęzycznych. Zawarliśmy wiele kontaktów dyplomatycznych i przyjaźni, zaś sojusz z Sułtanatem Al-Farun (Pakt Leblandzki) oraz Webring Virtual Worlds pozwalają nam z ufnością patrzeć w przyszłość.

     Nadszedł jednak ten czas, gdy wielkość państwa wymaga włączenia się do pracy nad państwem jego obywateli. 

     Wszystkich więc, którym drogi jest dalszy los Cesarstwa proszę, aby włączyli się do pracy nad dalszym jego rozwojem. Niech nowi ludzie stworzą podstawy ekonomii kraju, armii, Uniwersytetu czy ministerstw.

     Mam nadzieję, że apel ten nie uderzy w próżnię i wszyscy Obywatele okażą się godnymi zaufania, jakim Cesarstwo ich obdarza. 

Marcus Lebenciusz

LebenCity, 15 grudnia 2001

kontakt: Cesarz Marcus Lebenciusz 

 


     Narodzie Leblandii!

     Z okazji tychże Świąt Wielkanocnych, życzę Tobie wszystkiego co najlepsze, zdrowia, szczęścia i pomyślności oraz dalszego rozwoju wraz z całym Cesarstwem Leblandii!

Marcus Lebenciusz

LebenCity, 31 marca 2002

kontakt: Cesarz Marcus Lebenciusz 

 


 

Dawniejsze przemówienia i wypowiedzi Cesarza Leblandii

 


Ważniejsze podróże Cesarza Leblandii:

Rok 2002:

Cesarz Leblandii odbył w 2002 roku podróż, która objęła państwa należące do Paktu Leblandzkiego. 

Terminy wizyt w poszczególnych państwach to:
Al-Farun: 15.03-16.03.2002
Podland:  17.03-18.03.2002
Chanlandia: 19.03-20.03.2002
Aztec: 21.03.22.03.2002


(w sensie "technicznym" podróż taka polega w świecie państw wirtualnych na uczynieniu stosownych wzmianek na stronach www bądź też spotkania na Chacie).

W dniach 15 kwietnia 2002 - 19 kwietnia 2002 w Al-Farun miała miejsce Konferencja Państw Paktu Leblandzkiego. Oczywiście Cesarz wziął w niej udział.

Więcej informacji o Konferencji (w tym i przemówienie Cesarza) - tutaj.

Cesarz i Pani Konsul Leblandii odbyli kolejne podróże, obejmujące dwa państwa należące do Paktu Leblandzkiego: Sułtanat Al-Farun: 8.07-12.07 i Baronia Zarakata: 12.07-21.07.2002.
Głównym celem wizyty był odpoczynek Jego Cesarskiej Wysokości i nabranie nowych sił do rządzenia Leblandią. Podczas wizyty JCMości w Baronii Zarakata odsłonięto obelisk ustawiony na cześć JCW Cesarza Marcusa Lebenciusza Augustusa Wspaniałego.

Obelisk ku Czci Cesarza, Baronia Zarakata

Druga Konferencja w Sułtanacie Al-Farun : 30.09-4.10.2002 r. Więcej informacji o Konferencji (w tym i przemówienie Cesarza) - tutaj

 

Rok 2003:

JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały bierze udział w dwóch Konferencjach międzynarodowych na terenie Sułtanatu Al-Farun:

Trzecia Konferencja: 25.04-30-04.2003 r.

Pierwsza Konferencja PPNPW: 7.11.2003 r.

Więcej informacji o ww Konferencjach (w tym i przemówienie Cesarza) - tutaj.

W dniu 5 października 2003 roku Republikę Brunlandu odwiedził Cesarz Leblandii Marcus Lebenciusz Augustus. Głównym tematem wizyty stała się dyskusja na temat wirtualnej gospodarki (i braku korzyści w jej wprowadzeniu) oraz dyskusja o możliwości działań w internecie z użyciem najnowszej technologii. Cesarstwo Leblandii i Republika Brunlandu ustaliły wspólne stanowisko w sprawie tzw. Listu NABULa. Prezydent Brunon I odznaczył Cesarza Leblandii Marcusa Lebenciusza Augustusa Złotym Krzyżem Prezydenckim z Liśćmi Dębowymi. (za: "Głosem Republiki" Nr 10)

 

Rok 2004:

8 lutego 2004 roku JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały wziął udział w uroczystej Intronizacji Trzeciego Króla Dreamlandu, JKM Artura I Piotra. Oto zaproszenie (PDF), które władze Królestwa Dreamlandu wysłały do Jego Cesarskiej Mości.

Dnia 10 września 2004 roku JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały składa wizytę na terenie Republiki Brunlandu. Wizytę poprzedzają Manewry Wojskowe Paktu Leblandzkiego i Republiki Brunlandu "Czerwony Trójkąt".

W dniach 18.09.04 - 22.09.04 Baronię Zarakatę odwiedził Cesarz Leblandii Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały, Pretor Cesarstwa Leblandii Marcin Paluszczak, Naczelnik Sułtanatu Al-Farun Al-Er-hez, major Rommel i Prezydent Republiki Brunlandu Brunon I. 

Cesarz Marcus Lebenciusz wyróżniony został za swoje zasługi tytułem Kawalera Orderu Wielkiego Baronii Zarakata. Od dzisiaj ma prawo nosić oficjalny strój zakonny, lecz musi mieć dodatkowo szarfę w kolorze zieleni przewieszoną przez ramię, jako osoba świecka (za: Baronia Zarakata).

Rok 2005:

8 stycznia 2005 roku JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały wziął udział w uroczystej Audiencji Generalnej, która odbyła się w Sali Tronowej Królewskiego Pałacu Ekhorn w Ekkorze. Oto zaproszenie (PDF), które władze Królestwa Dreamlandu wysłały do Jego Cesarskiej Mości. Podczas Audiencji JCW przeprowadził szereg bezpośrednich rozmów z władcami państw wirtualnych, a na zakończenie uhonorowany został okolicznościowym Medalem:

Okolicznościowy Medal, który JCW Cesarz Leblandii otrzymał od JKM Króla Dreamlandu.

 

5-6 lutego 2005 r. - spotkanie przywódców państwa należących do Traktatu Brunlandzkiego (Cesarstwo Leblandii, Republika Brunlandu, Sułtanat Al-Farun) w stolicy Republiki Brunlandu.

22-24 czerwca 2005 r. - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały wziął udział w Czwartej Konferencji Paktu Leblandzkiego w terenie Sułtanatu Al-Farun.

25 lipca 2005 r. - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały został zaproszony na dzień 1 sierpnia 2005 r. do Pałacu Ekhorn w Ekorre na świętowanie siódmej rocznicy istnienia Królestwa Dreamlandu. Oto zaproszenie (PDF), które władze Królestwa Dreamlandu wysłały do Jego Cesarskiej Mości i Nota Cesarza Leblandii w związku z niniejszą rocznicą. JWC nie mógł osobiście wziąć udział w tym ważnym Święcie, bowiem w dniach 18 lipca 2005 r. - 7 sierpnia 2005 r. znajdował się na urlopie.

1-23 sierpnia 2005 r. - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały odbył oficjalną podróż, podczas której odwiedził wszystkie Prowincje Cesarstwa Leblandii i gościł we wszystkich głównych miastach. Owocem tej podróży stało się podpisanie Dekretu o powołaniu Zgromadzenia Prowincjonalnego Prowincji Valdenia.

14 listopada 2005 r. - JCW Marcus Lebenciusz Augustus przybył na zaproszenie Marszałka Dworu Królewskiego Królestwa Dreamlandu  do Pałacu Królewskiego w Dreampolis Królewskim (Królestwo Dreamlandu) na uroczystość koronacji Jego Królewskiej Mości Pawła I na Króla Królestwa Dreamlandu. Oto zaproszenie (PDF), które władze Królestwa Dreamlandu wysłały do Jego Cesarskiej Mości.

30 listopada 2005 r. JXM Andrzej XV August - Xiążę Andreterry odznaczył Cesarza Leblandii najwyższym odznaczeniem Xięstwa Andreterry - Orderem Świętego Andrzeja. Oto jak wygląda ów order:

Cesarz Leblandii odznaczony został najwyższym odznaczeniem Xięstwa Andreterry - Orderem Świętego Andrzeja.

10-11 grudnia 2005 r. - JCW Marcus Lebenciusz Augustus przyjął (wraz z Senator Anike) w Cesarstwie Leblandii delegację Republiki Brunlandu.

Rok 2006:

25 lutego 2006 - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały udał się z jednodniową wizytą do Sułtanatu Al-Farun, podczas której doszło do podpisania Traktatu Energetycznego pomiędzy Sułtanatem Al-Farun a Cesarstwem Leblandii.

27 kwietnia 2006 r. Senat Kolegium Wezyrskiego Sułtanatu Al-Farun nadał Jego Cesarskiej Mości Marcusowi Lebenciuszowi z Leblandii tytuł Doktora honoris causa Kolegium Wezyrskiego. Cesarz odebrał to wyróżnienie osobiście, wygłosił też wykład pt. "Państwo wirtualne - wczoraj, dziś i jutro".

21-23 sierpnia 2006 r. - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały udał się w dwudniową wizytę do Niepodległego Królestwa Podlasia. Podczas spotkania z JKM Ferdynandem II omówiona została kwestia bezpośredniego połączenie lotniczego pomiędzy pomiędzy Cesarstwem Leblandii a NKP.

25-27 sierpnia 2006 r. - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały udał się w dwudniową wizytę do Xięstwa Andreterry. 

28-29 sierpnia 2006 r. - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały udał się w dwudniową wizytę do Sułtanatu Al-Farun. Wizyta ta stała się kolejnym spotkaniem, na którym JCW wygłosił wykład dla słuchaczy Kolegium Wezyrskiego. Tym razem temat wykładu nawiązywał do najświeższej historii państw wirtualnych i brzmiał "Konflikty w wirtualnym świecie".

Rok 2007:

17-19 lutego 2007 r. - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały udał się w dwudniową wizytę do Baronii Zarakata.

10 maja 2007 - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały udał się z jednodniową wizytą do Sułtanatu Al-Farun, podczas której doszło również do spotkania z Prezydentem Republiki Brunlandu. Celem spotkania była wymiana poglądów na współdziałanie Cesartwa Leblandii, Sułtanatu Al-Farun, Republiki Brunlandu i innych państw wirtualnych.

8-9 października 2007 r. - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały wziął udział w Szóstej Konferencji Paktu Leblandzkiego, w Sułtanacie Al-Farun.

30 listopada 2007 r. - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały udał się kolejną wizytę do Baronii Zarakata, gdzie w Auli Zamku Wielkiego Mistrza wziął udział w Konferencji pt. "Religia w wirtualnych państwach - jej rola, znaczenie i rodzaje". W dniach 1-2 grudnia 2007 r. JCW przebywać będzie na terenie Baronii Zarakata w ramach prywatnego zaproszenia Wielkiego Mistrza.

Rok 2008:

19-21 maja 2008 - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały udał się wraz z Senator Anike (Prefektem Gargii) z wizytą do Sułtanatu Al-Farun. Wizyta ta miała pokazać, iż Sułtanat Al-Farun istnieje jako niezależne państwo!

6 grudnia 2008 r. - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały uhonorowany został tytułem Warowni Księstwa Awii  - najwyższe odznaczenie Księstwa Awii - "za dawną współpracę w dziedzinie polityczno-militarnej, za objecie Awii programem pomocy, oraz za wiecznie przyjazne nastawienie względem Narodu Awiańskiego". 
http://www.monitor.teutonia.us/AWI/edykty-namiestnika/133.htm (zrzut ekranu)

Rok 2009:

17-19 kwietnia 2009 - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały bierze udział w Siódmej Konferencji Paktu Leblandzkiego w Sułtanacie Al-Farun.

2-5 listopada 2009 - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały udał się wraz z Majorem Rommlem z wizytą do Sułtanatu Al-Farun. Celem wizyty było spotkanie robocze przed planowaną Ósmą Konferencją Paktu Leblandzkiego.

23-25 listopad 2009 - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały objął przewodnictwo Ósmej Konferencji Paktu Leblandzkiego w Sułtanacie Al-Farun. Głównym celem Konferencji było stworzenie wspólnej wizji dalszego rozwoju Paktu Leblandzkiego oraz przedstawienie przez każde z uczestniczących państw, co osiągnęło w ostatnich 3 latach oraz co planuje osiągnąć w nadchodzącym roku.

11-12 grudnia 2009 - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały udał się z wizytą do Republiki Brunlandu. Celem wizyty było omówienia współistnienia i współpracy Cesarstwa Leblandii i Republiki Brunlandu.

Rok 2010:

10 stycznia 2010 - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały bierze udział w uroczystościach Rocznicy Niepodległości The Kingdom of Buenos Aires.

22-23 marca 2010 - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały rozpoczyna wizyty w wybranych państwach Paktu Leblandzkiego. Pierwsza wizyta ma miejsce w Niepodległym Królestwie Podlasia.

23-24 marca 2010 - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały kontynuuje wizyty w wybranych państwach Paktu Leblandzkiego. Druga wizyta ma miejsce w Xięstwie Andreterry.

24-25 marca 2010 - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały kończy wizyty w wybranych państwach Paktu Leblandzkiego. Ostatnia, trzecia wizyta ma miejsce w Sułtanacie Al-Farun.

01-03 sierpnia 2010 - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały wraz z Delegacją Rady Cesarstwa Leblandii odwiedził Sułtanat Al-Farun. Wizyta ta była wynikła z zaproszenia, które Delegacja Sułtanatu przekazała JCW podczas ostatniego pobytu w Cesarstwa Leblandii, co miało miejsce w dniach 16-18.07.2010.

18-20 października 2010 - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały wziął udział w Dziewiątej Konferencji Paktu Leblandzkiego w Sułtanacie Al-Farun. Głównym celem Konferencji była analiza aktualnej sytuacji geopolitycznej w państwach wirtualnych oraz próby stworzenia wspólnej wizji dalszej polityki Paktu.

Rok 2011:

24-25 lutego 2011 - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały wziął udział w Dziesiątej Konferencji Paktu Leblandzkiego w Sułtanacie Al-Farun. Głównym celem Konferencji była analiza zagrożeń związanych z państwowością, tak realną jak i wirtualną, w szczególności w odniesieniu do pojawiających się na świecie niepokojów społecznych.

05-11 październik 2011 - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały udaje się z dwudniową wizytą do Baronii Zarakata celem sprawdzenia, co stało się powodem utrudnionego kontaktu z w/w państwem. W kolejnych dniach JCW znajdować się będzie na pokładzie jednego z okrętów Cesarstwa Leblandii biorących udział w testach najnowszej generacji pocisków LCM.

Rok 2012:

15-19 lutego 2012 - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały rozpoczął wizyty w wybranych państwach Paktu Leblandzkiego. Pierwsza wizyta ma miejsce w Sułtanacie Al-Farun.

19-21 lutego 2012 - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały w ramach cyklicznych wizyt w państwach Paktu Leblandzkiego odwiedził  Niepodległe Królestwo Podlasia.

21-23 lutego 2012 - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały kontynuuje wizyty w wybranych państwach Paktu Leblandzkiego. Ostatnia wizyta ma miejsce w Xięstwie Andreterry.

26-30 grudnia 2012 - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały udaje się z wizytą do Baronii Zarakata. Pierwszy dzień wizyty będzie dniem spotkania oficjalnego, pozostałe zaś cztery dni obejmą prywatny urlop Cesarza.

Rok 2013:

14-18 stycznia 2013 - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały udał się wraz z Senator Anike (Prefektem Gargii) oraz mjr. Rommlem (Koordynatorem Rozwoju Paktu Leblandzkiego) z wizytą do Sułtanatu Al-Farun. Celem wizyty było przygotowanie kolejnej Konferencji Paktu Leblandzkiego w Sułtanacie Al-Farun oraz omówienie dalszej polityki zagranicznej i wewnętrznej Paktu.

14-26 czerwca 2013 r. - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały udał się z wizytą do państw Paktu Leblandzkiego, aby na bieżąco zapoznać się z sytuacją w tych państwach, ich rozwojem i ewentualnymi problemami. Harmonogram wizyt: 14-17 czerwiec 2013 r. Sułtanat Al-Farun, 17-20 czerwiec 2013 r. Baronia Zarakata, 20-23 czerwiec 2013 r. Niepodległe Królestwo Podlasia, 23-26 czerwiec 2013 r. Xięstwo Andreterry.

11-14 wrzesień 2013 r. - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały udał się wraz z Senator Anike (Prefektem Gargii) oraz gen. Krzysztofem Druciem (Szefem Sztabu Armii Leblandii) z wizytą do Sułtanatu Al-Farun. Celem wizyty było wzięcie udziału w uroczystości Dwunastolecia Istnienia Sułtanatu Al-Farun, dnia 12 września 2013 r.

09-12 grudnia 2013 - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały wziął udział w Jedenastej Konferencji Paktu Leblandzkiego w Sułtanacie Al-Farun. Głównym celem Konferencji było omówienie aktualnej sytuacji w Cesarstwie Leblandii, Sułtanacie Al-Farun, jak i w pozostałych państwach Paktu Leblandzkiego oraz sytuacji w innych państwach wirtualnych, tak polskojęzycznych, jak i obcych. 

Rok 2014:

15-19 września 2014 - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały objął przewodnictwo Dwunastej Konferencji Paktu Leblandzkiego w Sułtanacie Al-Farun. Głównym celem Konferencji było omówienia bieżących problemów Paktu Leblandzkiego, dróg dalszego rozwoju oraz wzajemnej współpracy oraz przedstawienie przez każde z uczestniczących państw swojego rozwoju od początku istnienia do chwili obecnej.

Rok 2015:

20-29 marca 2015 - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały udał się z wizytą do Sułtanatu Al-Farun. Podczas wizyty omówione zostały bieżące wydarzenia polityczne, jak również dyskutowano na temat aktualnych i przyszłych celów działań Paktu Leblandzkiego. Drugi tydzień wizyty JCW poświęci w całości na odpoczynek.

21-25 wrzesień 2015 r. - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały udał się wraz z Senator Anike (Prefektem Gargii) z wizytą do Sułtanatu Al-Farun. Celem wizyty było omówienie bieżącej sytuacji geopolitycznej oraz podjęcie decyzji w zakresie dalszych działań.

Rok 2016:

29-31 stycznia 2016 r. - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały uda się do Baronii Zarakata, gdzie weźmie udział w Konferencji pt. "Zima - czy aby tylko za oknem?"

04-06 maja 2016 r. - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały wziął udział w Czternastej Konferencji Paktu Leblandzkiego w Sułtanacie Al-Farun. Głównym celem Konferencji było omówienie aktualnej sytuacji w Sułtanacie Al-Farun oraz sytuacji w innych państwach wirtualnych, tak polskojęzycznych, jak i obcych.

28-30 listopada 2016 r. - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały udał się z wizytą do Sułtanatu Al-Farun. Podczas wizyty omówione zostały bieżące wydarzenia polityczne, w szczególności w zakresie zasadności przeniesienia strony Sułtanatu na nowy serwer, w związku z zawieszeniem świadczenia usługi hostingu przez dotychczasowy podmiot. W związku z atakiem ze strony Al-Rajn na Sułtaant Al-Farun ustalono, iż adres strony Sułtanatu nie zostanie upubliczniony, Sułtanat zaś będzie działał za pośrednictwem swoich ambasad w państwach wirtualnych.

Rok 2017:

23-27 października 2017 r. - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały udał się z wizytą do Sułtanatu Al-Farun. Podczas wizyty omówione zostały bieżące wydarzenia polityczne oraz przedstawienie działalności Sułtanatu poprzez stronę, której adres został utajniony.

Rok 2017:

18 lutego 2018 r. - JCW Marcus Lebenciusz Augustus Wspaniały odwiedzi Baronię Zarakata, gdzie weźmie udział w Konferencji pt.: Państwo wirtualne a dorosłość - hobby, odskocznia czy realizacja ukrytych marzeń?

 

Uwagi: Oprócz wyżej wymienionych wizyt JCW Cesarz Leblandii brał udział także w szeregu roboczych wyjazdów międzynarodowych oraz w spotkaniach dwustronnych.


 

Wywiad z Cesarzem przeprowadzony przez "Głos Weblandu"

Wywiad z Cesarzem opublikowany w "Kurierze Cesarskim"

Z przyjemnością zawiadamiamy, iż z okazji Świąt czeka przygotowana specjalnie dla Ciebie kartka wysłana przez JCM Cesarza Leblandii - zapraszamy do Muzeum Cesarstwa Leblandii Kopie kart wysłanych w latach poprzednich, w formacie JPG, również znajdują się na stronach Muzeum Cesarstwa Leblandii.

Jak każdy szanujący się cesarz, także Wielce Szanowny Marcus Lebenciusz Wspaniały, Cesarz - Imperator Leblandii, posiada własny harem, w skład którego wchodzą najpiękniejsze kobiety, gotowe w każdej chwili zaspokoić Jego zachcianki.


 

Powrót do strony głównej

© 2002-2018 Cesarstwo Leblandii. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korona zawarta w grafice wykonana na wzór korony historycznej. Podobnie jak proporzec i herb Cesarstwa Leblandii.